16.7 C
London
Saturday, July 13, 2024

KosovaSport

Welcome to "The Narrator" – your source for curated quotes, inspiring stories, and captivating content. Discover the power of words as we bring you motivation, inspiration, and intriguing narratives. Join us on this journey of enlightenment and storytelling.

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takohet me sulmuesin e Bundesligës gjermane

Presidenti i Federatës së futbollit të Kosovës, Agim Ademi, sonte ka pasur një takim me Fisnik Asllanin, sulmuesin e skuadrës gjermane Hoffenheim. Ademi në postimin...

Fillon kampi dyditor i Kombëtares U17

Kombëtarja e Kosovës U17, ka organizuar kamp seleksionues dyditor me futbollistët të cilët jetojnë dhe veprojnë jashtë kufijve të vendit, si SHBA, Gjermani, Francë,...

Aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mësohet sa para i ftoi FSHF-ja nga UEFA

Kombëtarja e Shqipërisë e mbylli aventurën e saj në Euro 2024 pas humbjes minimale 1:0 ndaj Spanjës. Gjatë tri ndeshjeve, djelmoshat e Sylvinhos arritën ta...

E ndali festën në gjysmë, vetëm për ta përqafuar Ronaldon

Kombëtarja e Gjeorgjisë shënoi fitore 2:0 ndaj Portugalisë duke shkruar historinë me kualifikim tutje në Euro 2024. Khvicha Kvaratskhelia ishte heroi i kësaj ndeshje, duke...

UEFA dënon Zvicrën për shkak të flamurit të UÇK-së në tribuna

Kombëtarja e Zvicrës barazoi 1:1 në ndeshjen e fundit të Grupit A ndaj nikoqirit, Gjermanisë. Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA ka shqiptuar një...

“Ballkani ka krijuar traditë, por nëse ne mendojmë se ata janë shumë përpara ne nuk i hyjmë kësaj pune”, flet Ertan Demiri: Gjilani pas...

“Ata janë tre vite me radhë kampion. Ata i kanë edhe mundësitë buxhetore, kanë avantazh në atë aspekt, kanë ndërtuar ekip, kanë traditë, por...

POPULAR POSTS