16.7 C
London
Saturday, July 13, 2024

Al Nassr dëshiron të nënshkruajë me Virgil Van Dijk

Klubi saudit, Al Nassr thuhet se është i etur për të nënshkruar me Virgil van Dijk dhe për ta bërë atë mbrojtësin më të paguar në futbollin botëror.

Kapiteni i Liverpoolit po i afrohet vitit të fundit të kontratës së tij në Anfield, por është ende i fortë në moshën 32-vjeçare, duke prodhuar një sezon të shkëlqyer individual në Ligën Premier dhe duke u nominuar për çmimin Lojtari i Sezonit.

Nuk ka pasur shumë lëvizje në lidhje me negociatat e kontratës për Van Dijk, por pretendohet se ai ka një ofertë fitimprurëse nga diku tjetër.

Sipas gazetës spanjolle Marca, skuadra e Superligës së Arabisë Saudite, Al Nassr dëshiron të nënshkruajë me kapitenin holandez.

Pasi Cristiano Ronaldo bëri një transferim që ndryshon lojën, Al Nassr ka ofruar paga të mëdha për ish-bashkëlojtarin e Van Dijk në Liverpool, Sadio Mane dhe yje tjerë si Alex Telles, Marcelo Brozovic dhe Aymeric Laporte.

Por, ata janë të gatshëm t’i japin Van Dijk një pako pagash që do të eklipsojë të ardhurat e çdo mbrojtësi tjetër në futbollin botëror.

Pretendohet se drejtori i përgjithshëm i Al Nassr ka zhvilluar një takim me agjentin e Van Dijk të martën dhe ka propozuar ofertën e kontratës.

Pasi përfundoi i dyti pas Al Hilalit në Superligën Saudite, Al Nassr janë përsëri në kërkim për një mori nënshkrimesh në një përpjekje për të ndryshuar pozicionin sezonin e ardhshëm.

Për momentin fokusi i Van Dijk do të jetë i vendosur në turneun Euro 2024, duke filluar me ndeshjen hapëse të Holandës kundër Polonisë në Hamburg të dielën. /Telegrafi/

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here