16.7 C
London
Saturday, July 13, 2024

Aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mësohet sa para i ftoi FSHF-ja nga UEFA

Kombëtarja e Shqipërisë e mbylli aventurën e saj në Euro 2024 pas humbjes minimale 1:0 ndaj Spanjës.

Gjatë tri ndeshjeve, djelmoshat e Sylvinhos arritën ta siguronin vetëm një pikë – atë ndaj Kroacisë.

Ajo pikë e fituar kishte vlerën e 500 mijë eurove, kurse në total Federata Shqiptare e Futbollit fitoi 9 milionë e 750 mijë euro.

Pjesën më të madhe të parave, Shqipëria i fitoi me kualifikimin në Euro 2024.

Kujtojmë që “Kuqezinjtë” ishin në një grup tejet të vështirë, ku si kundërshtarë patën ish-kampion e nën-kampion të Europës, Kroacinë, Italinë dhe Spanjën./Indeksonline/

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here