16.6 C
London
Friday, July 12, 2024

“Ballkani ka krijuar traditë, por nëse ne mendojmë se ata janë shumë përpara ne nuk i hyjmë kësaj pune”, flet Ertan Demiri: Gjilani pas disa vitesh do ta ketë fjalën kryesore!

“Ata janë tre vite me radhë kampion. Ata i kanë edhe mundësitë buxhetore, kanë avantazh në atë aspekt, kanë ndërtuar ekip, kanë traditë, por si zakonisht, nëse ne mendojmë se ata janë shumë përpara ne nuk i hyjmë kësaj pune.

Ideja jonë është cdo fillim e ka edhe fundin e vet dhe kapitulli i tyre dalë ngadalë duhet të mbyllet dhe të vijë një tjetër. Kështu që ne mednojmë se Gjilani pas disa vitesh do ta ketë ndoshta fjalën kryesore në kampionatin e Kosovës”, ka deklaruar drejtori sportiv i SC Gjilani, Ertan Demiri në intervistën për Open-TV.

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here