16.6 C
London
Friday, July 12, 2024

Dortmundi fiton në “Iduna Park”, gjithçka vendoset në Paris

Skuadra e Borussia Dortmund ka shënuar fitore të madhe 1:0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Paris Saint-Germain, e vlefshme për UEFA Champions League.

Vetëm një gol u shënua në këtë ndeshje të zhvilluar në “Iduna Park” në Gjermani, shkruan Indeksonline

Golin e vetëm e shënoi sulmuesi gjerman, Nicolas Fullkrug në minutën e 36’të.

Skuadra mysafire dhe ajo vendase patën shumë raste të mira shënimi në pjesën e dytë, por asnjëhera nuk e gjeti rrjetën e golit.

Ndeshja kthyese zhvillohet në “Parkun e Princave” javën tjetër dhe do të mësohet finalisti i “Wembleyt” në Ligën e Kampionëve.

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here