14.5 C
London
Saturday, July 13, 2024

Mourinho i ka bërë tashmë të qarta ndjenjat e tij për t’u bërë trajner i Liverpoolit

Ish-trajneri i Manchester United dhe Chelsea, Jose Mourinho ishte në tribuna për të parë fitoren e Liverpool kundër Fulham.

The Reds triumfuan në Craven Cottage falë golave ​​të Trent Alexander-Arnold, Ryan Gravenberch dhe Diogo Jota për të kaluar në nivel pikësh me liderët e ligës, Arsenalin.

Jurgen Klopp ka vetëm pesë ndeshje të mbetura si trajner pasi Liverpool u eliminua nga FA Cup dhe Liga e Evropës që do të thotë se titulli i Ligës Premier është i vetmi trofe që ende ofrohet për gjermanin.

Janë të shumta spekulimet se kush do të zëvendësojë gjermanin në Liverpool sezonin e ardhshëm dhe Mourinho duke u parë në tribuna ndezi spekulime mes tifozëve se portugezi mund të bëjë kalimin befasues.

Mourinho ka qenë pa punë që kur u shkarkua nga Roma në janar dhe raportimet kanë pohuar se ai është i etur për t’u rikthyer në Ligën Premier.

Tony Barrett, tani drejtor i komunikimit të ekipit të parë në Liverpool, shkroi për JOE se agjenti i Mourinhos u takua me Liverpoolin para ardhjes së Rafael Benitez për të ofruar shërbimet e tij.

Besohet se deklarata e tij hyrëse për shefin e atëhershëm të Liverpoolit, Rick Parry, ishte e qartë: “Jose Mourinho do të donte të vinte dhe të drejtonte Liverpoolin”.

Liverpool e pa që Mourinho po shprehte interesimin e tij për një pozicion që në atë kohë ishte i zënë nga Gerard Houllier dhe nuk ishte marrë asnjë vendim për të ardhmen e tij.

Në fund të fundit, kur Liverpool vendosi të lirojë Houllierin nga shërbimet e tij, Mourinho tashmë ishte bashkuar me Chelsean që do të thotë se Benitez u nis për në Merseyside.

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here